Ki mondta, hogy nem lehet hatalmas fekete lepkét tenni a karácsonyfára?
Az első karácsonyfát Pesten nagy valószínűséggel Brunszvik Teréz állította 1824-ben, azelőtt korántsem azért tűzdelték tele a házukat az emberek örökzöldekkel, hogy ünnepeljék a kis Jézust, hanem hogy elűzzék a betegségeket, a gonoszt.
Az örökzöld növények tisztelete a téli napforduló idején ünnepi népszokás volt évezredeken át, de leginkább azért, hogy fényt gyújtsanak a sötétségbe: innentől fogva már hosszabbak a nappalok, és rövidebbek az éjszakák, egészen a nyári napfordulóig.
Íme, pár ötlet:
Fotó: Pinterest
A karácsonyfa állítás a 16. században terjedt el, Németországban az akkori időkben a keresztények kezdték el otthonaikban feldíszíteni a fenyőfát, ezt a szokást aztán az egész világ átvette. Ehhez elég volt pár német telepes az Államokban, akik aztán megbolondították az egész kontinenst. Nem nehéz kitalálni, hogy Berlinből Bécsbe került át a szokás, onnan pedig Magyarországra is begyűrűzött.
A fekete-fehér karácsonyfa a fekete-fehér otthonokba illik csak igazán. Az olyanokba, mint az alábbi Horánszky utcai, eladó, csodaszép lakás.
Kattintson a képre!
Nem annyira régi szokás tehát, és bár eredetileg keresztény dolog volt, mostanra vallástól függetlenül szinte az egész világon gyertyák gyúlnak és ünnepi díszbe borulnak az otthonok. Mára odáig jutott ez a szokás, hogy az örökzöldek helyett műfenyőt díszítenek sok otthonban, sőt, a klasszikus, mindenféle színű és mindenféle fémes csillogású karácsonyfákat mára felváltották a tematikus karácsonyfák, csak piros, csak kék, csak fémes díszek költöztek be az igazi és a műkarácsonyfákra.
A fekete-fehér is ilyen, teljesen mindegy, milyen típusú és anyagú díszeket teszünk a fára, szalagokat, bársonyt, művirágot vagy selyemből készült óriási lepkéket, biztosan jól fog mutatni. Aki az elegánsabbat szereti, csíkosat, pöttyöset is ráaggathat a fára, akár úgy is, hogy a klasszikus karácsonyi formákat csíkozza be: hóembereket, gömböket is akár.