Az alapszabály az, hogy a konyhasziget körül 120 centiméternyi helyet hagyni kell.
A konyhasziget jó döntés, ha bővíteni szeretnénk a konyhát, és tárolásra illetve megnövelt konyhapultra van szükség. Sokan azt a megoldást választják, hogy a konyhaszigetre építik a mosogatót, mellette pedig pultként használják a szigetrészt.
Vannak, akik étkezőként használják egy részét, valamelyik sarokban reggeliző helyet bátran kialakíthatunk. Széppé, elegánssá teheti a lakást, térelválasztóként is funkcionál, azonban minimum 15 négyzetméteres konyhára van szükség a kialakításához. Ennél kisebb térben élhetetlenné teszi a konyhát.
A kényelmes közlekedéshez szükséges a konyhasziget körül 120 centiméter, ebbe beletartoznak az ajtók és a fiókok is, amiket értelemszerűen nyitogatunk használat közben. Ha a mosogatót és a csöpögtető tálcát a konyhaszigetre tervezzük, akkor elképzelhető, hogy ez a hely kevés lesz, a sziget munkapultjának szélessége ebben az esetben legalább 90 centi kell, hogy legyen, de ha 120-150 centi, az sem gond. Azokban a konyhákban, ahol ekkora munkapultra nincs hely, a mosogatót mindenképpen máshova érdemes tenni, és a legkisebb méretű munkapultot célszerű használni: a 80 centiméter széleset.
Fotó: Elle Decor
A nagyobb családokban értelemszerűen felmerül az igény arra, hogy körbeüljék a konyhaszigetet, ehhez minimum egy méter széles pultot tervezzünk, különben kevés lesz a hely az asztalnak használt munkapulton. Mélységben minimum 60 centivel kalkulálhatunk, de minél nagyobb, annál jobban használható felületet kapunk.
Amennyiben főzőlap is kerül a konyhaszigetre, a szagelszívóról is gondoskodni kell, innen is látható, hogy hely hiányában végig kell gondolni, mit is szeretnénk pontosan. Ha mindenáron szeretnénk egyet, akkor a félszigetre is van lehetőség, ezt az egyik falhoz építik, és vékonyabb, mint a klasszikus konyhasziget.
Az alábbi eladó, Fatörzs utcai lakásnál igen modern konyhaszigetet alakítottak ki, felette szagelszívóval, lámpával. A fiókos tárolórész és a főzőlap jó választás.
Kattintson a képre!