A rusztikus szóról körülbelül a Downton Abbey-ben látott kastély és annak berendezése jut eszünkbe, és semmiképp sem valami modern lakás, ami mindennel szépen felszerelt. Pedig akár egy budapesti belvárosi lakásban is szuperjól működhet a rusztikus stílus.
A lakberendezési stílus lényege, hogy tömör fából készült, időtálló bútorok legyenek, minél több természetes anyag álljon a lakásban és a kiegészítők lehetőleg idézzék a régi korokat. Ez lehet akár folk is, sok olyan konyha van, amit teleraknak népművészeti tárgyakkal és csipkékkel.
Maga a stílus a népművészeti hagyományokon alapul, de úgy, hogy a funkcionalitás és az időtállósság kéz a kézben járjon. Például egy hatalmas rézedény készlet a konyhasziget felett igencsak jó döntés, pláne, ha mögötte cserépkályha adja a konyha és az étkező melegét.
A nyers vagy festett tégla, a fa és a kovácsoltvas is alkalmas arra, hogy meleg, otthonos kuckót rendezzünk be. A durva vakolat, a kandalló, a hatalmas fa gerendák, családi örökségek mint például fa keretes hatalmas tükrök és tálalószekrények, mind tökéletesek a rusztikus otthonhoz.
Az alábbi rózsadombi lakásban régi korokat idéző szekrényt látunk a gyerekszobában, újrafestve. A nappalit a természetesség és a funkcionalitás uralja, a fürdőszobában a csempék mintha mini téglák lennének, úgy néznek ki. A fürdőszoba bútor a stílusnak megfelelően fából van, rajta népművészeti motívumok láthatók. Már csak a csipke szélű törülközők hiányoznak a tökéletes rusztikus stílushoz.
Kattintson a képre!