A napi teendőket a munkában, a napi teendőket a ház körül és a napi kiadásokat minden épeszű ember valahogyan vezeti. Különösen a tavaszi nagytakarítások és egyéb fusimunkák bevállalásakor fontos, ha okosan osztjuk be az időt. Ehhez jól jön egy napló. Videón is mutatjuk a részleteket.
A papír-írószer boltokban kapható naptárak általában január 1-jével kezdődnek és december 31-ig érnek véget, ráadásul a belső lapok elosztása korántsem annyira praktikus, hogy még azt is vezessük benne, ittunk-e elég vizet, és betartottuk-e a diétát minden egyéb tennivaló mellett. Ha belegondolunk, akkor egy teljes nap számtalan dologra kell egyszerre odafigyelni, negyedévente érdemes tervezni a nyaralásokkal, hosszú hétvégékkel, ünnepekkel, ráadásul a heti, napi teendők listája is végtelen - pláne azokban a családokban, ahol több gyerek iskolai, óvodai eseményeit is észben kell tartani.
A saját naptár, ami inkább egy napló szerűség teendők listájával a legjobb választás erre. Ennek egyszer kell nekiesni, és aztán máris könnyebb lesz az életünk. A legkönnyebb, ha egy teljesen sima, egyszerű, fekete füzetkét használunk erre a célra, és az összes színes tollat elővesszük a fiókból - esetleg a gyerek krétái is szóba jöhetnek. A tervezéshez íme egy szuper videó, a Facebookon a Nifty állt előt az ötlettel, hogyan lehet praktikus és menő naptárat rajzolni magunknak. A lényeg a következő:
- bátran használjuk a betűtípusokat és színeket,
- legyen saját piktogramunk, hogy átlássuk a feladatot,
- nem árt, ha van otthon kétféle dekortapasz (washi tape),
- a saját igényeinkre szabjuk, úgy, ahogy nekünk jó.
Íme a videó:
Az életünk tervezgetésébe beletartozik a nyaralás, a nyaraló vásárlás kérdésköre. Ha esetleg épp most gondolkodna ebben, íme egy remek ajánlat a Balatonról, eladó egy örökpanorámás, 94 nm-es ikerház 4 szobával, 16,5 millióért.
Kattintson a képre a többi fotóhoz!