Krómozott acél, kalapált réz, például ezekből az anyagokból is készülhetnek radiátorok, méghozzá igen szépek.
A rideg, lélektelen fűtőtesteket felejtsük el végleg, ezek tényleg csak rontanak a szobák hangulatán, ezzel a felütéssel lehetne hirdetni a designer radiátorokat, amik láttán elgondolkodik az ember, ha lehet így is, akkor miért nem ilyen minden lakásban? A radiátor ugyanis lehet dekoráció is egyben, dísztárgy komoly funkcióval. A falhoz erősített radiátoroktól kezdve, a fűtőtesteken át egészen a törölközőszárítókig teljesen megváltozthatjuk a lakásunk hangulatát.
A radiátorok és a fűtés általában örökölt darabok, pláne, aki panellakásban él, vagy azt vesz, ritkán akarja lecserélni az ezeréves és ronda radiátort - vesz rá valamilyen takarót maximum. A hosszú és csúnyácska radiátorok rengeteg helyet elvesznek a szobákból, gondoljunk csak a nagy öntöttvas fehér radiátorokra vagy az elektromos fűtőtestekre, amiket átmenetileg használunk a nagyon hideg téli estéken.
Ezekkel szemben a designer radiátorok igazi műalkotásnak tekinthetők, szeszélyes formák, grafikák, domborművek inkább ezek, amik tényleg megadják a szoba melegét is egyben.
Egy igazán szép radiátorral ez a III. kerületi Kiscelli utcai lakás is sokkal jobban nézne ki, képzeljük el, hogy nem az ablak alatt vana radiátor, hanem a falon, mint egy műalkotás.
Kattintson a képre!
Némelyik annyira szép példány, hogy simán lopja a showt a bútorok vagy más elől a lakásban, az anyagokat újragondolták, átdolgozták, így lehetséges, hogy krómozott acélból, rézből és más fémből is csodaszép radiátorokat dobtak piacra. Annak, aki szívesen vásárolna ilyeneket, érdemes átböngésznie a Antrax IT, Varela Design, Utra Therm vagy a Tubes márkák oldalait, biztosan talál ízlésének megfelelő radiátort. Nem olcsó egyik sem, körülbelül 1500-1700 euróval kell számolni.
ÍME némi inspiráció:
Fotó: MarieClaireMaison