A saját kezünk munkájára joggal vagyunk büszkék, pláne, ha valami olyasmit készítünk, amire a családtagok, barátok is a csodájára járnak. A kerti grillező pontosan ilyen.
A csináld magad grillező alapanyaga tégla és beton, nem kerül sokba, viszont macerás munka. A tervezett méretet és formát betonnal kell megalapozni, mivel nem fog nagy súlyt tartani, nincs értelme mélyre ásni: 15-20 cm elég. Az alapba síkhálót érdemes tenni, és a beton alap mindenképpen négyzet formájú legyen. Arra is érdemes gondolni, hogy a grillező télen is a kertben lesz, és be fog fagyni, a szükséges óvintézkedéseket már az alapoknál meg kell tenni. A betonozást ki kell várni, aki bírja, 28 napig is kivárhatja, de 4-5 nap is elég, attól függően, mekkora méretű az alap. Csak ezek után indulhat a téglázás.
A téglázást a grillező mellett megcsinálhatjuk a nyári konyha részhez, polcokat is építhetünk ugyanezzel a technikával. Úgy, ahogy ennél az eladó budai háznál látható:
Kattints a képre a többi fotóhoz!
A betonozás után a tűztér kialakítása a következő lépés, az alapozáshoz használt deszkákat ismét használjuk fel, és a kívánt méretű tűzteret vegyük azokkal körbe. A tűzteret is le kell betonozni, arra pedig egy rács kerül - ez a mechanizmus sem igényel profizmust, csak némi utánaolvasást, vasalni is kell a rácsot és a betont is a tűztéren.
A téglákat ezek után elkezdhetjük lepakolni, a kívánt forma (kör, négyzet, téglalap) figyelembe vételével kezdjük el egymásra tenni a megvásárolt téglákat. A fúgáknak külön helyet kell hagyni, a javasolt méret 1 cm, és azt se felejtsük el, hogy a tisztításhoz fontos helyet hagyni a grillezőn. Ehhez a nyíláshoz fél téglákat is lehet használni, fontos, hogy ne maradjon ki ez a terület, és ne fedjünk le mindent. A téglákat elvileg 7 sornál magasabbra nem ajánlatos pakolni, de ez függ attól is, hogy mekkora alapot tettünk le a betonnal. Leginkább az számít, hogy mekkora ülő alkalmatosságról fogják használni a kerti grillezőt, hogy ahhoz igazítva kényelmesen lehessen sütögetni.